5 pytań o kremie

Krem musi być dobrze dobrany do skóry. Sprawdź, co jednak musisz wiedzieć o nim jeszcze, by skutecznie działał!
Krem przede wszystkim nawilża, odmładza, odżywia i ujędrnia. Oczywiście, jeżeli będziesz go dobrze stosować! To znaczy jak?

Ile kremu powinno się nakładać?
Nie warto przesadzać! Zasada, że im więcej, tym lepiej to nie do końca prawda. By krem dobrze zadział, wystarczy tak naprawdę porcja wielkości małego groszku. Wyjątkiem jest cera sucha, dla której warto trochę więcej. Zbyt duża ilość nie wchłonie się tak szybko i skóra będzie lepka. Stosowanie takie, na dłuższą metę może powodować poważne kłopoty z cerą.

Jak prawidłowo go aplikować?
Krem warto nakładać na umytą i lekko wilgotną twarz, wtedy zadziała szybciej. Zaaplikuj trochę kremu na dłonie i rozetrzyj w opuszkach palców i wcieraj go. Zbyt mocne ciągnięcie powoduje powstawanie zmarszczek.

Krem nie wciera się w skórę, co robić?
Zdarza się też i tak, że krem nie wciera się w skórę, tylko wałkuje. Wtedy przed nałożeniem zrób peeling. Potem nałóż krem, ale cienką warstwę niż wcześniej i go wklepuj. Jeżeli to nie pomoże, to trzeba go niestety zmienić.

Czy krem trzeba często zmieniać?
Krem można zmieniać, ale nie częściej niż co 4-6 tygodni, bo tyle czasu potrzebuje kosmetyk, aby prawidłowo zaczął działać. Od czasu do czasu warto zmienić, aby skóra nie przyzwyczaiła się do tego samego składu i działania. Zwłaszcza że nasz potrzeby zmieniają się, nawet z wiekiem. Inne też są zimą, a inne latem, a jeszcze inne po chorobach.

Ile czasu po nałożeniu kremu robić makijaż?
Kosmetyk najlepiej aplikować, jak krem zdąży wchłonąć. Na skórze mamy nie odczuwać jego warstwy. Nakładanie podkładu od razu spowoduje, że podkład szybko spłynie ze skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017