Domowy twister

Na pewno nie jeden raz chcecie zrobić coś do gier i zabaw  samemu, a nie wydawać mnóstwo pieniędzy na coś nowego. Zamiast kupować Twistera, warto zrobić własnego, a potem zaprosić przyjaciół do wspólnej gry.

MATERIAŁY:

  • Gruby worek plastikowy o pojemności 60cm2
  • Miska, doniczka lub wiaderko
  • Farby akrylowe
  • Tektura
  • Flamastry
  • Śrubka

Wykonanie: 

Zacznijcie od zrobienia planszy. Rozetnijcie plastikowy worek i rozłóżcie go na podłodze, Następnie wykreślcie na nim kółka cyrklem lub odrysowując je od miski, doniczki albo wiaderka. Namalujcie sześć kółek w poziomie w jednym rzędzie, a rzędy – cztery. Kółka w poziomie powinny mieć w jednym rzędzie ten sam kolor. Kolejne zadanie to wykonanie planszy. Na kawałku tektury w kształcie kwadratu o wymiarach 30 x 30 cm dla ułatwienia wykreślcie kółko, na którym narysujecie małe kółeczka, Na obwodzie koła powinno znaleźć się 16 kółek w czterech kolorach. Jako pierwsze namalujcie kółko niebieskie, potem zielone, czerwone i na końcu żółte. Ten wzór powtórzcie 4 razy. Następnie do każdych 4 kółek w jednym kolorze przypiszcie oznaczenie: pierwsze cztery – L z rysunkiem nogi jako lewa noga, drugie cztery –P z rysunkiem nogi jako prawa noga kolejne cztery – L z rysunkiem ręki jako lewa ręka, ostatnie P z rysunkiem ręki jako prawa ręka. Na koniec wytnijcie z tektury strzałkę i przytwierdźcie ją do środka koła śrubką, przewierconą przez tekturę. Powinna obracać się bez trudu. Gdy koła namalowane na worku, czyli waszej planszy, zaschną możecie zacząć grę. Zawodnicy ustawiają się na kolorowych kołach, a sędzia kręci wskazówką, wyznaczając kolejne pozycje. Własnoręcznie przygotowany twister dostarcza wiele radości !

 

Zabawa uczy wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości oraz organizacji pracy. Gra w Twistera rozwija fizycznie, gdyż jest rodzajem gimnastyki, polega na rozciąganiu się i utrzymywaniu równowagi. Uczy zasad współzawodnictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017