Ekolabirynt

Znajdźcie w domu wszystkie plastikowe torebki, jakie do tej pory zgromadziliście, i zamiast w ramach porządków wyrzucać je na śmietnik, wykorzystajcie je jako materiał do zrobienia ekologicznego labiryntu

 

 

MATERIAŁY:

 

  • 40 patyczków o długości 20 cm
  • 10 plastikowych torebek

 

 

Na początek pomyślcie, jak wyobrażacie sobie labirynt, a następnie narysujcie go na kartce. Tak wygląda faza projektowania. Teraz potnijcie torebki w paski o szerokości około 3 cm i dowolnej długości, a następnie zwiążcie je ze sobą w długi sznur. Patyczki wbijcie w ziemię w odstępach około 1 m, wyznaczając nimi trasę. Stanowią one szablon do rozłożenia labiryntu, a także mocowanie, gdyż nieprzymocowane torebki może porwać nawet lekki podmuch wiatru. Dodatkowo dzięki patyczkom labirynt jest na trwałe przytwierdzony, co zapobiega zmienianiu trasy. Teraz na bazie schematu z patyczków układacie sznur z plastikowych torebek. Do każdego końca patyczka wbitego w ziemię przywiązujecie ten fragment sznura z torebek, jaki się przy nim znalazł. Tak przygotowany labirynt jest już gotowy. Kto w najkrótszym czasie dobiegnie do końca labiryntu – wygrywa.

 

 

Zabawa uczy planowania przestrzeni, a także realizacji pomysłu – od idei przez szkic, aż po własnoręczne wykonanie pokazuje dziecku krok po kroku kolejne czynności. Zachęca je do sprawdzania się w różnych formach zabaw plastycznych. Propaguje ruch i aktywność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017