Jak zorganizować urodziny dziecka?

Zaplanowanie i zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dla dziecka, jest dość trudnym zadaniem. Nie każdy z nas potrafi przenieść swoje myśli w świat dziecka. Należy cały czas pamiętać, że musimy zaskoczyć wiele małych pociech.

Przyjęcie urodzinowe dla małego skarbusia to przede wszystkim dobra zabawa i pyszne jedzenie. Czasem rodzice przygotowują na taką okazję „szwedzki stół” na stoliczku lub niskim, dostosowanym do wzrostu maluchów blacie. To dobre rozwiązanie, jeśli organizowane przyjęcie jest  dla dzieci w wieku przedszkolnym,  a także, gdy w mieszkaniu nie mamy zbyt dużo miejsca, albo gdy planujemy duży stół przeznaczyć na przekąski dla dorosłych. W przypadku przyjęcia urodzinowego dla starszego dziecka lepszym pomysłem będzie  przygotowanie osobnego stołu dla dziecka i jego rówieśników, przy którym będą mogły, choć na chwilę „wyciszyć się” i odpocząć po emocjonującej zabawie. Organizując przyjęcie urodzinowe, warto pamiętać o odpowiedniej dekoracji stołu i mieszkania. Niezbędne są balony, kolorowa krepina do przygotowania lampionów i barwne serwetki.

Na przyjęciu dla dziewczynek dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie mini salonu piękności. Małe elegantki z przyjemnością pomalują paznokcie i twarz.  Dziewczynki z pewnością bardzo ucieszą się, jeżeli zorganizujemy dla nich kącik z wróżbami. Możemy im wyczytywać przyszłość z herbaty lub kawy, będzie to dla nich z pewnością dobra zabawa.

Jeżeli chodzi o chłopców to oni zawsze chętnie, pobawią się w wojnę, ale musimy wcześniej przygotować dla nich okopy i broń. Postarajmy się też wymyślić jakąś fabułę potyczki, aby mogli się wczuć w zabawę i nie kłócili się o przebieg walki. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie zawodów sportowych, pod warunkiem, że mamy w domu dużo miejsca.  Chłopcy bardzo lubią rywalizację. Aby nie czuli się jednak, jak na zajęciach wychowania fizycznego przygotujmy im wcześniej numery startowe oraz dyplomy i puchary za zwycięstwo w poszczególnych kategoriach.

Na przyjęciach gdzie są obecne zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, zachęćmy dzieci, by same narysowały lub namalowały grę planszową, może być ona wzorowana na takiej, którą lubią najbardziej. Dzieci z wielką przyjemnością zagrają później w grę, którą same stworzyły.

Pomysłów jest wiele, przygotowań jeszcze więcej, ale czy może być coś wspanialszego od tego, jaką radość sprawimy naszemu skarbowi? Z pewnością każdy rodzic wie, że uśmiech naszego dziecka jest bezcenny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017