Kąpiel sosnowo-arnikowo-dziewannowa

Jeśli masz taką możliwość, idź zimą na spacer do lasu i powąchaj igliwie sosny i jodły. Ten zapach chętnie przenoszę do łazienki. Nic trudnego, a jednak potrafi zdziałać cuda na jesienne złe samopoczucie.

Do kąpieli dorzuć kwiaty dziewanny i arniki o działaniu przeciwzapalnym.

Składniki:

  • 400-500 ml ziół: igieł sosnowych lub jodłowych, kwiatów dziewanny i arniki
  • 2 l wody

Przygotowanie:

1 Rozdrobnione igły sosnowe (lub jodłowe) wrzuć do wrzątku i utrzymaj w stanie wrzenia przez 10 minut. Odstaw na bok, dosyp kwiaty dziewanny i arniki, przykryj na 20 minut.

2 Przecedzony odwar wlej do wanny napełnionej wodą.

3 Zażywaj kąpieli przez 20 minut.

Kąpiel z igieł ma działanie uspokajające, pobudza krążenie krwi, zmniejsza bóle reumatyczne i nerwobóle. Arnika i dziewanna sprzyjają szybszemu znikaniu siniaków.

Wskazówka:

Do kąpieli możesz też dodać 1-2 szklanki chlorku magnezu, by utrzymać namiastkę wody termalnej i uzupełnić w ten sposób braki tego pierwiastka w organizmie. Taka kąpiel odpręża i daje zastrzyk energii, nie wspominając o jej skutkach leczniczych. Zamiast chlorku magnezu ( jest do kupienia w sklepie internetowym jako sześciowodny chlorek magnezu CZDA – czysty związek do analizy) możesz użyć soli Epsom, która jest zasobna w siarkę i magnez. Dawniej sól Epsom była popularnym dodatkiem do kąpieli. Siarka doskonale wpływa na stan skóry, włosów i paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017