?>

Mycie włosów – szampon z korzenia mydlnicy

Mycie włosów nam wydaje się zawsze prosta i szybka. Nie jest tak dokładnie jeżeli chcemy wykonać to dokładnie i zmyślą o naszych włosach. Chociaż raz w tygodniu warto poświęcić trochę czasu na umycie włosów, aby zabieg był przyjemny i właściwy dla włosów. 

Szampon z korzenia mydlnicy

Są rośliny, które zawierają saponiny myjące – możesz ich użyć do stworzenia własnego szamponu ziołowego. Skomponuj go z ziół odpowiednich do twoich włosów. Jeśli się przetłuszczają, dorzuć pokrzywę, wierzbówkę kiprzycę, korę dębu. Proporcje podane w przepisie wystarczają na 2 mycia – pod  warunkiem że dodasz gumę ksantanową, która zagęści szampon, dzięki czemu będziesz mógł używać go w mniejszej ilości.

Składniki dla szamponu:

  • 2 łyżki korzenia mydlnicy lub orzechów piorących
  • 1 łyżka mieszanki wybranych ziół
  • 250 ml wody
  • 1 łyżka glicerytu nagietkowo-ślazowo-niecierpkowego
  • 1 płaska łyżka mąki ziemniaczanej

Przygotowanie szamponu

  1. Korzeń mydlnicy zalej wrzątkiem i gotuj przez 30 minut pod przykryciem. Pod koniec dodaj łyżkę ziół korzeniowych, np. łopianu, tataraku, pokrzywy. Powinny się gotować kilka minut. Potem dorzuć zioła liściaste odpowiednie do twoich włosów ( np. pokrzywę, liści gruszy), odstaw garnek na 20 minut. Przefiltruj. Powinieneś uzyskać 200 ml odwaru.
  2. Do odwaru dodaj łyżkę glicerytu, wymieszaj. Szampon jest już gotowy do użycia, ale jeśli lubisz czuć kosmetyk we włosach, konieczne zagęść szampon.
  3. Łyżkę mąki ziemniaczanej rozprowadź niewielką ilością chłodnej wody, zagotuj szampon, wlej rozrobioną mąkę, wymieszaj. Gotuj do pierwszych oznak uzyskania przeźroczystości.
  4. Nakładaj na włosy i wcieraj w skórę głowy. Spłucz wodą z octem, która przywróci właściwe, lekko kwaśne pH skóry.

……………………………………………………………………………………………………………………………

Wskazówka: Szampon wystarczy na 2-3 mycia – w zależności od długości i gęstości włosów. Przygotuj większą ilość i zamroź w woreczkach na zapach.

……………………………………………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017