Sucha skóra, a masło do ciała z lanoliną.

Sucha skóra? To już nie Twój problem!

Sucha skóra to problem wielu ludzi, w tym kobiet, mężczyzn i nawet dzieci, dlatego walczmy z tym problemem! Masło do ciała z lanoliną zwane masłem ślazowo-nagietkowym, wpływa bardzo dobrze na nasze ciało, zwłaszcza gdy mamy skórę suchą. Takiego kosmetyku na pewno nie kupicie gotowego w sklepie, a więc dlatego warto spróbować wykonać wedle wskazówek.

W tym przepisie do połączenia faz użyj lanoliny, ponieważ będzie ona lepiej rozsmarowywać po suchej skórze.

Faza olejowa:

  • 40 g maceratu olejowego z nagietka
  • 30 g masła shea nierafinowanego
  • 30 g masła kokosowego
  • 25 g lanoliny

Faza wodna:

  • 50 ml naparu z kwiatów ślazu (2 łyżki kwiatów ślazu, 100 ml wody)
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • 15 kropli konserwantu DHA BA88
  • Opcjonalnie: kilkanaście kropli ulubionego olejku zapachowego

Sposób przyrządzania:

1.Kwiaty ślazu zalej gorącą, niskozmineralizowaną wodą, przykryj na godzinę. Wyciśnij kwiaty, napar przefiltruj, najlepiej przez filtry do mleka, odmierz 50 ml. Dodaj sok z cytryny.

2.W kąpieli wodnej delikatnie rozpuść masło shea i lanolinę. Tłuszcze drobno pokrusz – szybciej się stopią.

3.Do roztopionego, gorącego tłuszczu dodaj masło kokosowe, które rozpuszcza się w najniższej temperaturze – już 25C – i wymieszaj z nagietkowym maceratem olejowym.

4.Gdy temperatura części wodnej, czyli naparu z kwiatów, i części tłustej będzie wynosiła ok. 40C, zmiksuj część tłusta i dolewaj do niej powoli część wodną.

5.Całość miksuj przez chwilę, a gdy temperatura kremu spadnie poniżej 35C dodaj konserwant i olejki zapachowe. Wymieszaj.

6.Przechowuj w temperaturze pokojowej, przez ok. 3 miesiące.

Masło do ciała nawilża i leczy drobne ranki. Lanolina zwiększa wchłanialność związków leczniczych i łagodzących. Napar wodny ze ślazu jest granatowy, możesz więc pozostawić kolor szary, lud dodać do naparu sok z cytryny – wówczas zmieni barwę na różową. Ponieważ, to antocyjany decydują o kolorze granatowym lub szarym , a dodatek kwasu zmienia kolor na różowy lub wiśniowy.

Wskazówka:

Jeśli nie masz gotowego maceratu olejowego z nagietka, przygotuj go na gorąco, wykorzystując zakupiony susz, ponieważ też tak można.

Możesz przygotować prostszą wersję tego masła.

1.Roztop tłuszcze w słoiku, w kąpieli wodnej, i w rzuć do nich rozdrobnione, wybrane zioła ( wcześniej rozetrzyj je w moździerzu skropione alkoholem i gliceryną). Aby jednak nie utracić związków leczniczych masła i lanoliny, utrzymuj w środku słoika temperaturę 50C.

2.Taką macerację w kąpieli wodnej prowadź co najmniej przez godzinę

3.Po jej skończeniu i obniżeniu się temperatury dodaj masło kokosowe, potem połącz z naparem śluzowym.

Obie fazy powinny być w tej samej temperaturze. Jeśli korzystasz z maseł rafinowanych, nie musisz uważać na temperaturę topnienia.

Być może teraz już Sucha Skóra to nie problem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017