Sucha skóra, a masło do ciała z lanoliną.

Sucha skóra? To już nie Twój problem!

Sucha skóra to problem wielu ludzi, w tym kobiet, mężczyzn i nawet dzieci, dlatego walczmy z tym problemem! Masło do ciała z lanoliną zwane masłem ślazowo-nagietkowym, wpływa bardzo dobrze na nasze ciało, zwłaszcza gdy mamy skórę suchą. Takiego kosmetyku na pewno nie kupicie gotowego w sklepie, a więc dlatego warto spróbować wykonać wedle wskazówek.

W tym przepisie do połączenia faz użyj lanoliny, ponieważ będzie ona lepiej rozsmarowywać po suchej skórze.

Faza olejowa:

  • 40 g maceratu olejowego z nagietka
  • 30 g masła shea nierafinowanego
  • 30 g masła kokosowego
  • 25 g lanoliny

Faza wodna:

  • 50 ml naparu z kwiatów ślazu (2 łyżki kwiatów ślazu, 100 ml wody)
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • 15 kropli konserwantu DHA BA88
  • Opcjonalnie: kilkanaście kropli ulubionego olejku zapachowego

Sposób przyrządzania:

1.Kwiaty ślazu zalej gorącą, niskozmineralizowaną wodą, przykryj na godzinę. Wyciśnij kwiaty, napar przefiltruj, najlepiej przez filtry do mleka, odmierz 50 ml. Dodaj sok z cytryny.

2.W kąpieli wodnej delikatnie rozpuść masło shea i lanolinę. Tłuszcze drobno pokrusz – szybciej się stopią.

3.Do roztopionego, gorącego tłuszczu dodaj masło kokosowe, które rozpuszcza się w najniższej temperaturze – już 25C – i wymieszaj z nagietkowym maceratem olejowym.

4.Gdy temperatura części wodnej, czyli naparu z kwiatów, i części tłustej będzie wynosiła ok. 40C, zmiksuj część tłusta i dolewaj do niej powoli część wodną.

5.Całość miksuj przez chwilę, a gdy temperatura kremu spadnie poniżej 35C dodaj konserwant i olejki zapachowe. Wymieszaj.

6.Przechowuj w temperaturze pokojowej, przez ok. 3 miesiące.

Masło do ciała nawilża i leczy drobne ranki. Lanolina zwiększa wchłanialność związków leczniczych i łagodzących. Napar wodny ze ślazu jest granatowy, możesz więc pozostawić kolor szary, lud dodać do naparu sok z cytryny – wówczas zmieni barwę na różową. Ponieważ, to antocyjany decydują o kolorze granatowym lub szarym , a dodatek kwasu zmienia kolor na różowy lub wiśniowy.

Wskazówka:

Jeśli nie masz gotowego maceratu olejowego z nagietka, przygotuj go na gorąco, wykorzystując zakupiony susz, ponieważ też tak można.

Możesz przygotować prostszą wersję tego masła.

1.Roztop tłuszcze w słoiku, w kąpieli wodnej, i w rzuć do nich rozdrobnione, wybrane zioła ( wcześniej rozetrzyj je w moździerzu skropione alkoholem i gliceryną). Aby jednak nie utracić związków leczniczych masła i lanoliny, utrzymuj w środku słoika temperaturę 50C.

2.Taką macerację w kąpieli wodnej prowadź co najmniej przez godzinę

3.Po jej skończeniu i obniżeniu się temperatury dodaj masło kokosowe, potem połącz z naparem śluzowym.

Obie fazy powinny być w tej samej temperaturze. Jeśli korzystasz z maseł rafinowanych, nie musisz uważać na temperaturę topnienia.

Być może teraz już Sucha Skóra to nie problem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017