Wiatrak butelkowy

Każde dziecko, marzy czasem wykonać coś z niczego. Ja osobiście lubię z dziećmi czasem usiąść i wykonać coś z tzw. śmieci. Wiatraczek butelkowy z pomocą waszą też uda się na pewno wykonać. 

MATERIAŁY:

  • Butelka plastikowa z korkiem
  • Dwa patyczki o długości 30 cm
  • Plastikowy korek
  • Kartonik

Wykonanie:

Na początek rozetnijcie na pół butelkę plastikową, po czym pozostawcie tylko górną część z korkiem, Następnie rozetnijcie tę część butelki od dołu aż do korka w taki sposób, aby powstały cztery części, przypominające łopatki . Każdą z łopatek wygnijcie na boki, a następnie natnijcie w połowie i zagnijcie do środka, Teraz z pomocą rodziców zróbcie w korku otworek takiej wielkości, aby można było przełożyć przez niego patyk, Patyczek natnijcie na końcu i włóżcie do niego kartonik. Na koniec pozostaje umocowanie wiatraczka tak, aby stał. W tym celu nałóżcie na drugi patyk korek od butelki, także z naciętą dziurką, przez którą przełóżcie sznurek, Teraz wbijcie ten patyk w ziemię, a na nim umieśćcie patyczek z wiatraczkiem, Patyczki zwiążcie sznurkiem i urządzenie gotowe, Obserwujcie, jak wiatraczek kręci się pod wpływem wiatru.

 

Zabawa rozwija kreatywność dziecka i poprawia jego sprawność manualną. Wspólna praca z rodzicami uczy dokonywania podziału zadań w zespole, Wykonanie wiatraczka jest doskonałą okazją do rozmowy o energii oraz jej źródłach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017