Wielkanocne kury – zrób to sam!

Wielkanocne kury i kolorowe pisanki są tradycyjnymi symbolami wielkanocnymi. Nasze kury będą idealnie nadawać się jako podstawka pod jajko. Może do nich dołączyć również dumny kogut z kolorowymi piórkami.

Aby przygotować takie Wielkanocne kury potrzebujesz materiałów takich jak poniżej podane. Zobaczysz nie jest to takie trudne, jak się wydaje.

Materiał:

  • Tekturowe pudełko na jajka( na 6 jajek)
  • Biała farba
  • Guma mikroporowata w kolorze czerwonym i żółtym (ewentualnie kolorowy karton)
  • Białe lub kolorowe piórka
  • Pędzel
  • Oczka ( średnica 0,7 cm) – można je także zrobić z papieru lub po prostu namalować
  • Nożyczki
  • Klej uniwersalny

Jak przygotować wielkanocne kury? 

Z tekturowego pudełka na sześć jajek można zrobić dwie kury. Do przygotowania jednej należy użyć pudełka, gdzie znajdują się wgłębienia, w których potem należy umieścić jajka. Zanim zaczniesz pracować, usuń górne wieko z opakowania i odetnij prawy lub lewy róg z dolnej części. Następnie należy wyrównać przednią część, a wystające części z lewej i prawej strony odciąć. W ten sposób korpus kury jest już gotowy. Teraz trzeba ją dwa razy pomalować białą kryjącą farbą. Następnie z cienkiej gumy mikroporowatej (ewentualnie kolorowego papieru) zrób dziób i grzebień kury i przyklej je w odpowiednich miejscach. Do dziobu  przymocuj jeszcze podgardle, a na łebku przyklej lub namaluj oczka. Teraz pozostało już tylko umieścić po obu stronach i z tyłu kokoszki białe lub kolorowe piórka w miejscu ogonka i skrzydełek. DO podstawki włóż pisankę i kurwa już jest gotowa. A gdzie jest dumny kogut ?

Rada

Jeśli chcesz mieć koguta większego od pozostałych kokoszek, należy do jego zrobienia użyć tekturowego pudełka na 6 jajek, a do wykonania kur- tekturowego pudełka na 10 jajek, dzięki temu będą one mniejsze


Zerknij też jak wykonać samemu wiatrak butelkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017