Wielkanocne kury – zrób to sam!

Wielkanocne kury i kolorowe pisanki są tradycyjnymi symbolami wielkanocnymi. Nasze kury będą idealnie nadawać się jako podstawka pod jajko. Może do nich dołączyć również dumny kogut z kolorowymi piórkami.

Aby przygotować takie Wielkanocne kury potrzebujesz materiałów takich jak poniżej podane. Zobaczysz nie jest to takie trudne, jak się wydaje.

Materiał:

  • Tekturowe pudełko na jajka( na 6 jajek)
  • Biała farba
  • Guma mikroporowata w kolorze czerwonym i żółtym (ewentualnie kolorowy karton)
  • Białe lub kolorowe piórka
  • Pędzel
  • Oczka ( średnica 0,7 cm) – można je także zrobić z papieru lub po prostu namalować
  • Nożyczki
  • Klej uniwersalny

Jak przygotować wielkanocne kury? 

Z tekturowego pudełka na sześć jajek można zrobić dwie kury. Do przygotowania jednej należy użyć pudełka, gdzie znajdują się wgłębienia, w których potem należy umieścić jajka. Zanim zaczniesz pracować, usuń górne wieko z opakowania i odetnij prawy lub lewy róg z dolnej części. Następnie należy wyrównać przednią część, a wystające części z lewej i prawej strony odciąć. W ten sposób korpus kury jest już gotowy. Teraz trzeba ją dwa razy pomalować białą kryjącą farbą. Następnie z cienkiej gumy mikroporowatej (ewentualnie kolorowego papieru) zrób dziób i grzebień kury i przyklej je w odpowiednich miejscach. Do dziobu  przymocuj jeszcze podgardle, a na łebku przyklej lub namaluj oczka. Teraz pozostało już tylko umieścić po obu stronach i z tyłu kokoszki białe lub kolorowe piórka w miejscu ogonka i skrzydełek. DO podstawki włóż pisankę i kurwa już jest gotowa. A gdzie jest dumny kogut ?

Rada

Jeśli chcesz mieć koguta większego od pozostałych kokoszek, należy do jego zrobienia użyć tekturowego pudełka na 6 jajek, a do wykonania kur- tekturowego pudełka na 10 jajek, dzięki temu będą one mniejsze


Zerknij też jak wykonać samemu wiatrak butelkowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017