Zabieg na dłonie odmładzający

Skóra dłoni jest najmocniej narażona na wysychanie poprzez częsty kontakt z detergentami i promieniami słonecznymi. Dlatego też najwcześniej widać na niej oznaki starzenia. Sucha skóra i pojawiające się przebarwienia są łatwe do usunięcia dzięki stosowaniu systematycznej pielęgnacji.

 Jeśli nie cierpisz na konkretne dolegliwości związane z dłońmi to do ich pielęgnacji stosuj po prostu masło, którego używasz do ciała lub wykonane własne kosmetyki, które znajdziesz też u nas na stronie!

Etap I: Peeling dłoni

Wybierz którąkolwiek z wcześniej przedstawionych propozycji peelingu. Jeśli nie masz wcześniej przygotowanego, to wymieszaj po prostu kawę z olejem, dodaj sok z cytryny i umyj tym ręce, delikatnie masując skórę, albo przetrzyj ręce lekko skrystalizowanym miodem. Spłucz ciepłą wodą.

Etap II: Maseczka na dłonie

Każdy z kremów możesz zastosować jako maseczkę na dłonie i stopy, zwłaszcza po przeprowadzonym peelingu, kiedy pory skóry zostały otwarte i świetnie wchłaniają odżywcze składniki. Na skórę nałóż grubą warstwę kremu i rękawiczki jednorazowe (najlepsze są takie z szerokimi palcami). Usiądź w fotelu i spokojnie przejrzyj gazetę. Trzymaj maseczkę 10 minut.

Wskazówka: Jeśli nie masz żadnego kremu, a chcesz pomóc skórze dłoni to zrób najprostszą rzecz – nałóż na nią żółtko wymieszane z łyżeczką oleju ( najlepiej mieszanką oleju rycynowego i np. oliwy) oraz łyżeczką octu jabłkowego lub soku z cytryny. Możesz też podgrzać oliwę i zanurzyć w niej dłonie – ciepła oliwa spowoduje lepszą wchłanialność aktywnych związków.

Etap III: Masaż

Ściągnij rękawiczki i poproś kogoś, żeby pomasował ci dłonie i palce. To jedna z wielu prostych i niedocenianych przyjemności. Może umówisz się z domownikiem raz w miesiąc na wieczór relaksu? Zabieg wiązany – w kolejności: peelingu maseczka, masaż – możesz przeprowadzać na każdej części ciała. Po takim zabiegu wygląd skóry i stóp zdecydowanie się poprawia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj nas

Polub nasze profile na portalach społecznościowych

Kontakt

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MARKETINGIEM dla swojej firmy czyli: pisanie postów (marketing szeptany) pisanie postów sygnatury pisanie opinii umieszczenie na mojej stronie ogłoszenia z marką zabawek, ubrań, noclegiem , testami itp.
Email. Proszę pisać na annakolibaj@interia.pl
Tel. :)
© maminezycie.pl 2017